מושב בנושא חזקת הגיל הרך
מושב בנושא חזקת הגיל הרך אשר נערך בכנס השנתי של לשכת עוה''ד 04/2016.
עו"ד ...
[לידיעה המלאה]
המומחים באים עליך 20.10.16
עו"ד טמיר צילה בתוכנית הרדיו המומחים באים אליך אשר משומעת ברדיו "קול ישראל"
[לידיעה המלאה]
המומחים באים עליך 12.12.16
[לידיעה המלאה]
 
 
 

מזונות הוא הסכום הנדרש לשמירה על רמת החיים של האישה או לצרכיהם של הילדים, הסכום הנפסק ע"י בית המשפט משקף את רמת החיים, יכולת ההשתכרות של הצדדים והפסיקה והתקדימים בנושא מזונות.

לפי ההלכה הבעל חייב לפרנס את האשה והילדים והאשה צריכה לנהל את משק הבעל ולטפל בילדים.

תביעת  המזונות  צריכה  לכלול רשימת הוצאות לפי הפירוט להלן: הוצאות בית, טלפון, חשמל, גז, מים, ועד בית, מיסי עיריה ורכוש, אגרת רדיו וטלוויזיה, משכנתא או שכ"ד, ביטוח של הדירה, ביטוח בריאות או כל ביטוח אחר שנהגו לעשות, עוזרת בית, תיקונים, עזרה להורים, מכונית ואחזקתה, תרבות כגון עיתונים, ספריה, הצגות הוצאות וצעצועים, תשלומים לבי"ס, לגן הילדים, הוצאות חינוך, חוגים, מעון, ילדים, מטפלת, עזרה בלימודים, דמי כיס, הוצאות בריאות (כולל קופ"ח) טיפולי שיניים, מכשירים אורטופדיים, ביגוד והנעלה הוצאות אישיות כלליות, דמי חבר, מספרה, קוסמטיקה, חומרי ניקיון, חובות, נסיעות ועוד ועוד.

שימרו קבלות על כל הוצאה כדי שתוכלו בעתיד להוכיחה.

בד"כ כעבור 3-4 חודשים ייפסקו מזונות זמניים. המזונות הקבועים ייפסקו כעבור מספר ישיבות, ויכול להיות גם אחרי למעלה משנה, לפי עומס העניינים הנדונים בבתי המשפט.

מדור:

מדור זו קורת גג. אם הילדים מתגוררים עם אמם בשכירות, אזי יש לשלם את חלקם היחסי של הילדים בדמי השכירות לרבות החלק היחסי בכספים המשולמים עבור המיסים שנגבים בגין הדירה וכן כספים הדרושים לאחזקת הדירה. הכלל הנוג הוא שאם ישנו ילד אחד פוסק בית המשפט לרוב 33% מההוצאות הנ"ל ולשני ילדים-40% מהוצאות אלו, בשלושה ילדים ומעלה תהא ההשתתפות בגובה 50%.

גם משכנתא נחשבת למדור ויש להשתתף בהוצאות המשכנתא המשולמת ע"י האם בהתאם לכללים שפורטו לעיל.